Top Margin

Okolice

Bliskość natury na wyciągnięcie ręki

Apartament usytuowany jest w małej urokliwej wsi Jaworki u podnóży Pienin Małych w dolinie Grajcarka. Ten magiczny zakątek sprosta wymaganiom amatorów sportów zimowych i ekstremalnych, a jednocześnie rodzinom z dziećmi, które mogą skorzystać ze ścieżek rowerowych czy pieszych wycieczek po pięknych rozpościerających się szlakach górskich.

Bottom Margin

Top Padding

Trzy korony

To jeden z najbardziej spektakularnych szczytów w Pieninach i jeden z symboli tego regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych, najwyższa z nich to Okrąglica licząca 983 m. Wejście na szlak: Sromowce Niżne. 

 

Odległość od apartamentu (29 km)

3h 41 min.
39 min.

Top Padding

Arena Narciarska Jaworki-Homole

Ośrodek położony jest na styku dwóch pasm górskich - pasma Radziejowej i Małych Pienin, dzięki czemu panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat oraz niezwykłe bogactwo krajobrazu. Do dyspozycji jest wypożyczalnia i serwis, szkoła narciarska oraz dwie karczmy z czego jedna znajduje się na górze stoku. Stok narciarski widoczny jest z okien każdego z naszych apartamentów.

Odległość od apartamentu (100m)

2 min.
1 min.

Top Padding

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole można nazwać prawdziwą perłą Pienin. Niezwykłe i malownicze kaskady mogą wprowadzić niejednego w prawdziwe zdumienie. W związku z występowaniem wielu unikatowych roślin i zwierząt obszar ten został objęty ochroną. Można tu spotkać jaszczura plamistego czy sokolika pustałka. Wzdłuż wąwozu płynie potok Kamionka, w którym znajdują się liczne głazy. Po obu stronach turystycznej ścieżki wznoszą się majestatyczne skały, zbudowane głównie ze skał wapiennych pochodzących z okresu jury i kredy z domieszką łupków i margali. 

Odległość od apartamentu (900m)

11 min.
2 min.

Top Padding

Szlaki rowerowe

Pieniny to kraina, która oprócz szlaków turystycznych ma do zaoferowania przepiękne trasy rowerowe. My osobiście proponujemy: Szczawnica – Plasna – Szczawnica. Podczas takiej prawie 30-kilometrowej wycieczki odwiedzimy między innymi Szafranówkę, Wysoki Wierch, Lesnickie Sedlo, Aksamitkę, Czerwony Klasztor czy Przełom Dunajca. Do dyspozycji naszych gości mamy rowery. 

Odległość od apartamentu (100m)

2 min.
1 min.

Top Padding

Szczawnica

Szczawnica to uzdrowisko malowniczo położone pomiędzy Pieninami, a Pasmem Radziejowej nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca. Miasto tradycyjnie dzieli się na dwie „dzielnice”: Szczawnicę Dolną, której główna zabudowa koncentruje się na wysokości 435-480 m n.p.m. oraz Szczawnicę Wyżnią. Kryje wiele przepięknych perełek wartych zobaczenia. 

Odległość od apartamentu (6,5 km)

1h 14 min.
11 min.

Top Padding

Rezerwat Zaskalskie - Bodnarówka

Do rezerwatu można dostać się od wsi Jaworki, gdzie z dwóch skał „Czerwonej” i „Dziurawej” została utworzona naturalna brama. Rezerwat został utworzony w 1961 i zajmuje powierzchnię 19,02 ha. Unikatowość krajobrazu połączona z cennymi naskalnymi roślinnościami zadowoli niejednego pasjonata pieszych wędrówek po górach.  

Odległość od apartamentu (1400 m)

21 min.
7 min.

Top Padding

Rezerwat Biała Woda

Wejście do rezerwatu znajduje się tuż obok Wąwozu Homole. Od samego wejścia rezerwat zachwyca majestatycznymi skałami. Możemy podziwiać skałę Czubatę, Czerwoną Skałkę zwaną Skałką Sfinksa czy Konowalskie Skały. Liczne kaskady i mini-wodospady dodają temu miejscu prawdziwego uroku. Wzdłuż całej malowniczej doliny i wąwozu Międzyskały płynie potok.  Spacerując wzdłuż niego można zobaczyć piękną zabytkową kapliczkę z drewnianym dachem. To idealne miejsce do pieszych wędrówek jak i przejażdżek rowerowych. Szlaki są idealne na spacery z małymi dziećmi. Na powierzchni 28 h znajduje się wiele punktów gdzie można odpocząć i podziwiać piękne widoki stworzone przez naturę. Przy wszystkich atrakcjach wiszą tabliczki informacyjnie, gdzie jest możliwość zaczerpnięcia wiedzy na temat danego interesującego miejsca.

Odległość od apartamentu (2900m)

38 min.
11 min.

Top Padding

Muzyczna Owczarnia

Swoją nazwę zyskała ze względu na swoje pochodzenie. W 1997 Wieńczysław Kołodziejski przeniósł zakupioną wcześniej starą owczarnię na swój teren i po modernizacji Muzyczna Owczarnia rozpoczęła działalność pracy twórczej, z miejsce noclegowym i salą klubowo-koncertową. Co roku odbywa się tu około 100 koncertów. Deski Owczarni gościły takich artystów jak: Acid Drinkers, Bracia, Carrantuohill, Oddział Zamknięty, Dżem, Wanda i Banda, Lombard, Kasia Kowalska, TSA, IRA, Coma, Czesław Śpiewa, Grzegorz Turnau, Kroke, Mafia, Nocna Zmiana Bluesa, Nigel Kennedy, Marek Raduli, Pilichowski Band, Leszek Cichoński, Jacek Królik, Jarosław Śmietana, Globetrotters, Krzysztof Ścierański, Hanna Banaszak, Grażyna Auguścik, Andrzej Poniedzielski, Jorgos Skolias, Mikromusic, Grzegorz Kapołka, Janusz Strobel, Janusz Muniak, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Sławomir Jaskułke, Martyna Jakubowicz, Marek Bałata. Przez jednych nazywana ostoją, przez drugich zakątkiem na końcu świata przyciąga swoim niezwykłym klimatem..

Odległość od apartamentu (400m)

4 min.
1 min.