Top Margin

Okolice

Bliskość natury na wyciągnięcie ręki

Apartament usytuowany jest w Szczawnicy-Jaworki u podnóży Pienin Małych w dolinie Grajcarka. Ten magiczny zakątek sprosta wymaganiom amatorów sportów zimowych i ekstremalnych, a jednocześnie rodzinom z dziećmi, które mogą skorzystać ze ścieżek rowerowych czy pieszych wycieczek po pięknych rozpościerających się szlakach górskich.

Bottom Margin

Top Padding

Trzy korony

To jeden z najbardziej spektakularnych szczytów w Pieninach i jeden z symboli tego regionu. Charakterystyczną skalną koronę tworzy pięć turni szczytowych, najwyższa z nich to Okrąglica licząca 983 m. Wejście na szlak: Sromowce Niżne. 

 

Odległość od apartamentu (29 km)

3h 41 min.
39 min.

Top Padding

Arena Narciarska Jaworki-Homole

Ośrodek położony jest na styku dwóch pasm górskich - pasma Radziejowej i Małych Pienin, dzięki czemu panuje tutaj wyjątkowy mikroklimat oraz niezwykłe bogactwo krajobrazu. Do dyspozycji jest wypożyczalnia i serwis, szkoła narciarska oraz dwie karczmy z czego jedna znajduje się na górze stoku. Stok narciarski widoczny jest z okien każdego z naszych apartamentów.

Odległość od apartamentu (100m)

2 min.
1 min.

Top Padding

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole można nazwać prawdziwą perłą Pienin. Niezwykłe i malownicze kaskady mogą wprowadzić niejednego w prawdziwe zdumienie. W związku z występowaniem wielu unikatowych roślin i zwierząt obszar ten został objęty ochroną. Można tu spotkać jaszczura plamistego czy sokolika pustałka. Wzdłuż wąwozu płynie potok Kamionka, w którym znajdują się liczne głazy. Po obu stronach turystycznej ścieżki wznoszą się majestatyczne skały, zbudowane głównie ze skał wapiennych pochodzących z okresu jury i kredy z domieszką łupków i margali. 

Odległość od apartamentu (900m)

11 min.
2 min.

Top Padding

Szlaki rowerowe

Pieniny to kraina, która oprócz szlaków turystycznych ma do zaoferowania przepiękne trasy rowerowe. My osobiście proponujemy: Szczawnica – Plasna – Szczawnica. Podczas takiej prawie 30-kilometrowej wycieczki odwiedzimy między innymi Szafranówkę, Wysoki Wierch, Lesnickie Sedlo, Aksamitkę, Czerwony Klasztor czy Przełom Dunajca. Do dyspozycji naszych gości mamy rowery. 

Odległość od apartamentu (100m)

2 min.
1 min.

Top Padding

Szczawnica

Szczawnica to uzdrowisko malowniczo położone pomiędzy Pieninami, a Pasmem Radziejowej nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca. Miasto tradycyjnie dzieli się na dwie „dzielnice”: Szczawnicę Dolną, której główna zabudowa koncentruje się na wysokości 435-480 m n.p.m. oraz Szczawnicę Wyżnią. Kryje wiele przepięknych perełek wartych zobaczenia. 

Odległość od apartamentu (6,5 km)

1h 14 min.
11 min.

Top Padding

Rezerwat Zaskalskie - Bodnarówka

Do rezerwatu można dostać się od wsi Jaworki, gdzie z dwóch skał „Czerwonej” i „Dziurawej” została utworzona naturalna brama. Rezerwat został utworzony w 1961 i zajmuje powierzchnię 19,02 ha. Unikatowość krajobrazu połączona z cennymi naskalnymi roślinnościami zadowoli niejednego pasjonata pieszych wędrówek po górach.  

Odległość od apartamentu (1400 m)

21 min.
7 min.

Top Padding

Rezerwat Biała Woda

Wejście do rezerwatu znajduje się tuż obok Wąwozu Homole. Od samego wejścia rezerwat zachwyca majestatycznymi skałami. Możemy podziwiać skałę Czubatę, Czerwoną Skałkę zwaną Skałką Sfinksa czy Konowalskie Skały. Liczne kaskady i mini-wodospady dodają temu miejscu prawdziwego uroku. Wzdłuż całej malowniczej doliny i wąwozu Międzyskały płynie potok.  Spacerując wzdłuż niego można zobaczyć piękną zabytkową kapliczkę z drewnianym dachem. To idealne miejsce do pieszych wędrówek jak i przejażdżek rowerowych. Szlaki są idealne na spacery z małymi dziećmi. Na powierzchni 28 h znajduje się wiele punktów gdzie można odpocząć i podziwiać piękne widoki stworzone przez naturę. Przy wszystkich atrakcjach wiszą tabliczki informacyjnie, gdzie jest możliwość zaczerpnięcia wiedzy na temat danego interesującego miejsca.

Odległość od apartamentu (2900m)

38 min.
11 min.

Top Padding

Muzyczna Owczarnia

Swoją nazwę zyskała ze względu na swoje pochodzenie. W 1997 Wieńczysław Kołodziejski przeniósł zakupioną wcześniej starą owczarnię na swój teren i po modernizacji Muzyczna Owczarnia rozpoczęła działalność pracy twórczej, z miejsce noclegowym i salą klubowo-koncertową. Co roku odbywa się tu około 100 koncertów. Deski Owczarni gościły takich artystów jak: Acid Drinkers, Bracia, Carrantuohill, Oddział Zamknięty, Dżem, Wanda i Banda, Lombard, Kasia Kowalska, TSA, IRA, Coma, Czesław Śpiewa, Grzegorz Turnau, Kroke, Mafia, Nocna Zmiana Bluesa, Nigel Kennedy, Marek Raduli, Pilichowski Band, Leszek Cichoński, Jacek Królik, Jarosław Śmietana, Globetrotters, Krzysztof Ścierański, Hanna Banaszak, Grażyna Auguścik, Andrzej Poniedzielski, Jorgos Skolias, Mikromusic, Grzegorz Kapołka, Janusz Strobel, Janusz Muniak, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Sławomir Jaskułke, Martyna Jakubowicz, Marek Bałata. Przez jednych nazywana ostoją, przez drugich zakątkiem na końcu świata przyciąga swoim niezwykłym klimatem..

Odległość od apartamentu (400m)

4 min.
1 min.

Top Padding

Ścieżka w koronach drzew - Bachledka

Lubisz podziwiać piękne widoki? W takim razie koniecznie musisz wybrać się na spacer wśród korony drzew, z której będziesz podziwiać Tatry Bielskie, Pieniny i Zamagurze.
Absolutnie olśniewająca panorama gór zachwycił każdego niezależnie od wieku, a to nie jedyna atrakcja, ponieważ z wieży widokowej możesz zjechać 67-metrową suchą zjeżdżalnią rurową, lub stanąć na sieci z widokiem na dół.
Będziecie zachwyceni!

Odległość od apartamentu (63,1 km)

11 h 51 min.
1 h 22 min.

Top Padding

Palenica

Zimą na narty lub snowboard, a latem na piesze wycieczki, zjeżdżalnię lub podziwianie cudownych widoków. Palenica to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Szczawnicy, z której rozciąga się malownicza panorama na Pieniny i Tatry Słowackie.

Zimą znajdziesz tam stoki o różnym stopniu trudności od polanek dla początkujących po trasę dla zaawansowanych narciarzy.
W cieplejsze miesiąca warto wejść na szczyt Palenicy, by podziwiać piękne widoki, ale także wziąć udział w licznych konkursach i zabawach dla rodzin. Tym, którzy są fanami takich wejść polecamy również odwiedzić sąsiednią Szafranówkę.

Odległość od apartamentu (6,9 km)

1 h 27 min.
13 min.

Top Padding

Redyk w Jaworkach

Redyk to tradycyjne święto w górskich regionach wywodzące się z dawnej gospodarki pasterskie.
Święto obchodzone jest dwa razy w roku i polega na wprowadzaniu owiec na hale, co odbywa się wiosną, a jesienią są one sprowadzane z hal.

Redyki są wielką atrakcją zarówno dla turystów, jak i lokalnej społeczności, a całemu wydarzeniu towarzyszą również konkursy, pokazy i koncerty, w których warto choć raz wziąć udział.

Odległość od apartamentu (200 m)

5 min.
1 min.

Top Padding

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy to jedna z największych atrakcji turystycznych południowej części Polski i jest prawdziwą perełką wśród zamków ze względu na malownicze położenie u podnóża pienińskich szczytów.

Z tarasów widokowych możesz podziwiać krajobrazy, które zapierają dech, a w środku znajdziemy ciekawe muzeum oraz niezwykłe legendy i historie w tym o Inkach, którzy uciekali przed hiszpańskimi prześladowaniami.

Odległość od apartamentu (26,5 km)

5 h 13 min.
40 min.

Top Padding

Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie to niewątpliwa atrakcja Pienin i każdy, kto odwiedza te piękne góry spędza czas także nad jeziorem.
Jedną z najpopularniejszych atrakcji wodnych jest rejs po jeziorze, dzięki które spojrzycie na okoliczne zabytki i przyrodę w inny, ale równie atrakcyjny sposób.

W czasie rejsu możecie zażywać kąpieli słonecznych lub po prostu podziwiać widoki z kawiarni na statku.

Odległość od apartamentu (25,3 km)

5 h 11 min.
39 min.

Top Padding

Zamek Czorsztyn

Pieniny znane są również z zamków, a jeden z nich znajduje w Czorsztynie.
Obecnie niestety są to malownicze ruiny dawnej twierdzy, jednak warto go odwiedzić nie tylko ze względów historycznych, ale także z powodu przepięknych widoków na Dolinę Dunajca!

Oczywiście jak to na zamkach tak i w tym przypadku znajdziecie mnóstwo legend i historii o duchach, jednak aby je poznać zachęcamy do odwiedzenia zamku.

Odległość od apartamentu (22 km)

4 h 26 min.
36 min.

Top Padding

Spływ Dunajcem

Mówi się, że spływ Dunajcem to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie i prawdopodobnie dlatego jest to najpopularniejsza atrakcja w Pieninach.
Cały spływ ma ok. 18 km długości i zatacza aż 7 pętli, a turyści przebywając na tradycyjnej flisackiej tratwie, spotykają się z dziką i niezmienioną od tysięcy lat przyrodą oraz zwiedzają Pieniński Park Narodowy.

Odległość od apartamentu (23,8 km)

4 h 41 min.
33 min.

Top Padding

Durbaszka

W najbliższej okolicy naszych Apartamentów możesz podziwiać przepiękne widoki na całe Pieniny. Wystarczy, że wejdziesz na łagodny szczyt Durbaszka.

Jest on często wybierany przez początkujących turystów, a także rodziny z dziećmi, ponieważ gwarantuje piękne widoki, a jednocześnie nie wymaga fizycznego przygotowania.
Jest w zasięgu każdej osoby, ale umożliwia także zdobywanie Wysokiego Wierchu lub Wysokiej. Dodatkowo w letnich miesiącach można mijać wypasane na halach owce.

Odległość od apartamentu (5,1 km)

1 h 8 min.
13 min.

Top Padding

Wysoka - najwyższy szczyt Pienin

Wysoka to najwyższy szczyt w Pieninach o wysokości 1059 m n.p.m., który jest również zaliczany do Korony Gór Polski. Cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi, ponieważ wejście na nią nie należy do najbardziej skomplikowanych, a kilkugodzinny wspólny spacer pozwoli Ci podziwiać piękne widoki, okoliczną przygodę, ale także miło spędzić czas w rodzinnym gronie.

Odległość od apartamentu (10,1 km)

1 h 54 min.
17 min.

Top Padding

Wysoki Wierch

Lubisz długie spacery i przepiękne widoki? W takim razie koniecznie musisz wyruszyć w podróż na Wysoki Wierch. Szczególnie polecamy zdobywanie szczytu o wschodzie lub zachodzie słońca. To wtedy roztacza się przepiękny i romantyczny widok na okolicę.

Cały szlak jest urokliwy, a mijane po drodze stada owiec lub krów nadają wyprawie niezwykłych doświadczeń.

Odległość od apartamentu (5,6 km)

1 h 13 min.
27 min.

Top Padding

Sokolica

Sokolica to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych i jeden z najczęściej odwiedzanych szczytów w Pieninach.
Żeby na nią wejść musisz się trochę natrudzić, ponieważ szlak jest dość stromy jednak dobrze przygotowany i zabezpieczony dla turystów.
Mimo wszystko początkowe trudy są wynagradzane cudownym widokiem z ponad 300-metrowej przepaść nad Dunajcem, który zapiera dech każdemu, kto samej na samej górze.

Odległość od apartamentu (9,3 km)

2 h 28 min.
18 min.

Top Padding

Velo Czorsztyn

Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, to koniecznie wsiadaj na rower i zacznij przejażdżkę po jednej z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce.
Velo Czorsztyn to trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego, która prowadzi od zamku do zamku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Wiele osób decyduje się na rodzinną wycieczkę rowerową, w czasie której można podziwiać przepiękne widoki.

Odległość od apartamentu (26,3 km)

5 h 9 min.
38 min.

Top Padding

Czerwony Klasztor

Będąc w Jaworkach, warto odwiedzić również pochodzący z XIV wieku Czerwony Klasztor, który znajduje się po słowackiej stronie Dunajca i jest jedną z najsłynniejszych budowli sakralnych w Pieninach.
Nazwa klasztoru pochodzi od nieotynkowanych początkowo ścian, które wykonane były pierwotnie z czerwonej cegły, a on sam został zbudowany jako zadośćuczynienie za popełnione morderstwo.

Więcej jednak o szczegółach tej historii i powstania klasztoru dowiedziecie się na miejscu.

Odległość od apartamentu (30,7 km)

4 h 6 min.
41 min.

Masz pytania?

Bottom Padding