Velo Czorsztyn. Najprawdopodobniej jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce

Góry, rower i jezioro to piękne połączenie. Nie dziwi nas fakt, że trasa rowerowa położona dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, otoczona bajowymi polanami i rozprzestrzeniającymi się górami, zdobywa serce tak wielkiej grupy zapalonych cyklistów. Dzisiaj pokażemy Wam dlaczego.

Rowerostradą do nieba

Rozległe Jezioro Czorsztyńskie w połączeniu z przestronnymi górami i sielankowymi polanami sprawią, że poczujesz się tutaj jak w siódmym niebie. Warto wspomnieć również o przyjemnym wietrze we włosach podczas beztroskich zjazdów. Wszystko to z widokiem na rozprzestrzeniające się pasma górskie w tle i aż dwa zamki. Ta trasa gwarantuje poczucie wolności i niesamowicie przepiękne widoki! Jesteście zatem gotowi na przygodę z Velo Czorsztyn?

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Velo Czorsztyn

To stosunkowo świeża trasa rowerowa, ponieważ jej budowa została ukończona w grudniu 2019 roku. Świeżutki asfalt został zatem oddany do użytku nieco ponad rok temu, a relacje naszych Gości w stu procentach są jednogłośne:  „Wrócimy tu na 100% za rok” 🙂

Velo Czorsztyn w skrócie to ok. 30 kilometrów świeżo wybudowanej i wyjątkowej rowerostrady i aż 10 kilometrów kwadratowych rozprzestrzeniającej się powierzchni wody. Większość trasy przebiega blisko linii brzegowej Jeziora Czorsztyńskiego. Niemalże na każdym odcinku trasy jest co podziwiać, a widoki wprawią w zachwyt każdego miłośnika natury i górskich pejzaży. Velo Czorsztyn to również część popularnego szlaku rowerowego Velo Dunajec, który przebiega z Zakopanego, aż do Tarnowa i liczy ponad 200 kilometrów.

Idealna trasa dla rodzin na jednodniową wycieczkę

Jeśli podczas pobytu w naszym apartamencie, pragniecie przeznaczyć jeden dzień na aktywny wypoczynek rowerowy, to z całego serca polecamy Wam trasę Velo Czorsztyn. Co prawda, pokonanie całej pętli bezpośrednio przy wodzie nie jest możliwe, a to ze względu na położenie Pienińskiego Parku Narodowego. Jednak do wyboru macie alternatywy w postaci dwóch poziomów trudności:

Trasa łatwiejsza, licząca ok. 30 kilometrów:

Praktycznie przez całą trasę jesteście maksymalnie blisko jeziora i poruszacie się po nowych ścieżkach rowerowych. Przemierzacie również odcinek z wykorzystaniem transportu wodnego w postaci statku. Przemierza on odcinek pomiędzy zamkiem w Niedzicy, a zamkiem w Czorsztynie. Z pewnością zabranie rowerów na pokład statku i dodatkowa chwila relaksu, stanowić będzie wartość dodaną Waszej wycieczki. Tę opcję polecamy zwłaszcza rodzinom z dziećmi. W sezonie statki kursują właściwie co 15 minut, a cena biletu z przewozem roweru kosztuje zaledwie 10 zł za osobę.

Trasa trudniejsza, licząca ok. 46 kilometrów:

Jeśli jednak nie obawiacie się większych podjazdów i trasy rowerem z ruchem samochodowym, to polecamy Wam nieco bardziej wyczerpującą trasę. Dzięki temu, będziecie w stanie objechać całe jezioro na rowerze, a satysfakcja z włożonego wysiłku gwarantowana. (Ćwiczenie kondycji również). Musicie kierować się na drogę Sromowce Wyżne, przez Przełęcz Osice, aż po Czorsztyn. Zwłaszcza przejazd przez ostatnią miejscowość, przyniesie dodatkowych, niesamowicie pięknych i sielankowych widoków.

Dojazd do trasy bezpośrednio z Apartamentów Ostoja Zaskalskie

Rekomendujemy przewiezienie rowerów samochodem i zatrzymanie się na jednym z najbliższych parkingów znajdujących się nieopodal Jeziora Czorsztyńskiego. Podróż samochodem powinna Wam zająć nie dłużej niż 29 minut. W ramach pobytu w naszym apartamencie możecie wypożyczyć dwa rowery marki Kross. Dysponujemy jednym rowerem męskim i jednym rowerem damskim.

Gorąco zachęcamy do pokonania trasy Velo Czorsztyn. Gwarancja wrażeń potwierdzona przez naszych Gości 😉

P.S. Po wyczerpującej i pięknej trasie rowerowej nie ma nic piękniejszego od… seansu w prywatnej saunie w naszym Apartamencie.

Zapraszamy!