Aktywne ferie zimowe w Szczawnicy

Aktywne ferie zimowe

Jak wybrać idealne miejsce do spędzenia aktywnego wypoczynku zimowego z dziećmi? Co zobaczyć w Małopolsce? Gdzie wybrać się na zimowy odpoczynek w górach z dziećmi? Ferie zimowe a atrakcje dla dzieci – gdzie wyjechać? Organizacja zimowego odpoczynku – o ile nie jest to zorganizowany wyjazd szkolny – może przysparzać nie lada kłopotów. Gdzie wyjechać zimą, by faktycznie odpocząć, nabrać sił i zapewnić dzieciom moc ciekawych atrakcji? Zamiast kosztownego wyjazdu za granicę, warto zgłębić temat zimowych atrakcji w Polsce. Nasze rodzime góry (szczególnie Pieniny) z roku na rok mogą pochwalić się coraz szerszym zapleczem turystyczno-gastronomicznym i wciąż rosnącą bazą noclegową. Duża część lokalnej oferty turystycznej jest dopasowana do potrzeb rodzin, przyjeżdżających na ferie razem z dziećmi.   Najciekawsze, zimowe atrakcje – Małopolska  Idealne ferie zimowe w Małopolsce? Pieniny – atrakcje dla starszych i młodszych, dobry dostęp do wyciągów narciarskich i malownicze, lokalne trasy turystyczne. Wyjazd zimą w Pieniny jest szczególnie polecany rodzinom, które chcą uniknąć długich dojazdów, stania w kolejkach i szukają spokojnych, komfortowych miejscówek noclegowych. Udany pobyt warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem, określając preferencje, dotyczące sposobów spędzania czasu dla całej rodziny (np. sporty zimowe). Przy wyjeździe z dziećmi weźmy pod uwagę dostęp i dojazd do najciekawszych atrakcji Pienin:
  • popularne szlaki turystyczne (wejście na Trzy Korony, Wąwóz Homole, Rezerwat Biała Woda),
  • trasy narciarskie (Jaworki Ski Arena, Palenica, Czorsztyn Ski),
  • trasy do narciarstwa biegowego o różnych stopniach trudności (przykładowa trasa: Schronisko Trzy Korony przez Czerwony Klasztor i Leśnicę do Szczawnicy),
  • wyciągi krzesełkowe,
  • wizyty w schroniskach (PTTK Trzy Korony),
  • kuligi dla grup zorganizowanych (kuligi z pochodniami),
  • lodowiska naturalne i sztuczne,
  • baseny termalne,
  • wypożyczalnie sprzętu: narty, snowboard, łyżwy.
Pieniny zimą dla młodszych i starszych Wybór atrakcji dopasowujemy do wieku i formy fizycznej dzieci. Jeśli podróżujemy z dziećmi wieku szkolnym, wybierzmy atrakcje dla całej rodziny – zjazdy narciarskie o łatwym i średnim poziomie trudności, trasy do narciarstwa biegowego dla rodzin, kuligi i trekking zimowy (trasy łatwe). Maluchom z pewnością spodoba się także zabawa na lodowisku czy udział w kuligu z pochodniami, zakończony ogniskiem. Nastolatki mogą spróbować bardziej wymagających sportów zimowych np. zjazdu na snowboardzie. Warto też zainteresować się dłuższymi trasami do narciarstwa biegowego – tu m.in. szlak pomiędzy schroniskiem Trzy Korony a Czerwonym Klasztorem.  Rodzinny pobyt – nocleg i zakwaterowanie  W zaplanowaniu udanego, rodzinnego wypadu w Pieniny warto uwzględnić komfortowy nocleg. Przy wyborze obiektu weźmy pod uwagę lokalizację – czyli wszystkie opcje dojazdu i bliskość najciekawszych atrakcji. Pensjonat Ostoja Zaskalskie zaprasza do zapoznania się z bazą noclegową w okresie ferii zimowych. Chętnie gościmy rodziny z dziećmi, doradzamy także w wyborze atrakcji i aktywnych metod spędzania wolnego czasu.