3 sposoby na luksusowe wakacje w Polsce

3 sposoby na luksusowe wakacje w Polsce

Czym jest Luksus? Zapewne dla każdego z nas jest czymś innym. Dla jednych oznaką luksusu może być willa z basenem, dla drugich kolacja w restauracji z gwiazdkami Michelin, a dla kolejnych urokliwy weekend w apartamencie. Jednak to, co łączy wszystkie te miejsca to poczucie ekskluzywności, a także panująca tam atmosfera.

Od czego powinniśmy zacząć nasze przygotowania?


Przede wszystkim od wybrania kierunku naszej podróży. Możliwości w naszym kraju jest dużo i nie mamy powodów aby narzekać na brak luksusowych miejsc, szczególnie że z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. Ważne żeby przed wyborem celu podróży, określić na co mamy ochotę i gdzie możemy mieć najwięcej pozytywnych emocji. To bardzo ważne, szczególnie jeśli chcemy spędzić urlop aktywnie i nie lubimy się nudzić. Lokalne restauracje, punkty widokowe, szlaki piesze i rowerowe, nocleg, a także inne atrakcje mogą zadecydować o tym czy urlop zaliczymy do luksusowych i udanych czy będziemy wspominać go z rozżaleniem.

Może nad morze?
Od dawna jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród Polskich turystów są wakacje nad morzem. Nie brakuje tam atrakcji, ekskluzywnych restauracji, luksusowych hoteli i apartamentów. Nocleg z widokiem na morze to coś, co podoba się zdecydowanej większości z nas, szczególnie że polskie plaże uchodzą na jedne z najpiękniejszych w Europie. Co roku cieszą się one wielką popularnością również wśród turystów z zagranicy. Ich szerokość jest różna jednak zazwyczaj waha się w przedziale 40-60 metrów, czasem sięgają nawet i 100 metrów.


Luksusowe obiekty można znaleźć na całym Polskim wybrzeżu, od Świnoujścia, aż po Krynicę Morską, niektóre z nich oddalone są od miast, inne z kolei znajdują się w ich centrum. Wszystko zależy od naszych upodobań i tego, czego oczekujemy. Istnieje wiele serwisów, w których możemy znaleźć prawdziwą perłę wśród noclegów. Możliwości jest wiele i jest w czym wybierać. Jednak nie samym morzem człowiek żyje…

Mazury, też nad wodą ale nie morze
Kolejnym uwielbianym kierunkiem wakacyjnym jest Kraina Tysiąca Jezior. Choć prawda jest taka, że wspomniana nazwa jest błędna, gdyż tak na prawdę na Mazurach znajduje się aż 2600 jezior. Dzięki temu, że jeziora połączone są ze sobą kanałami osoby, które wakacje chcą spędzić na jachcie, nie muszą ograniczać się wyłącznie do jednego z jezior. Warto pamięć, że w wielu miejscach jest możliwość wypożyczenia jachtów, bądź łodzi o różnym komforcie i wyposażeniu. Co może być opcją bardzo wygodną dla osób, które chcą obcować z naturą, a na ląd schodzić tylko czasami.
Na Mazurach znajduje się wiele luksusowych hoteli oraz apartamentów tuż nad jeziorem i z własną przystanią. Wszystko zależy od tego, w jaki region tej przepięknej krainy planujemy się wybrać i na co mamy ochotę.

Góry, góry ach te góry…
Ostatnim, ale również wspaniałym sposobem na spędzenie luksusowych wakacji są góry.
Jednak co tam robić? Możliwości jest wiele. Najpopularniejsze to oczywiście długie, zapierające dech w piersi, spacery po szlakach. Dla wielu niesamowity wypoczynek stanowi sama możliwość przebywania na tarasie z widokiem na pobliskie szczyty. A dla niektórych najlepszą formą spędzania czasu wolnego jest zwiedzanie górskich rejonów na rowerze. Jest to forma rozrywki, którą z oczywistych powodów praktykuje się w okresie wiosennym i letnim, ale i czasem przy łaskawości pogody w okresie jesiennym. Jesteśmy jednak pewni, że przejażdżki rowerowe zapewnią dużo pozytywnych emocji i będą często wspominane w najbliższym gronie.


Góry to miejsce, w którym na nudę narzekać nie będziemy, istnieje wiele szlaków pieszych, kolejek linowych bądź wyciągów, które zapewnią nam wspaniałe przeżycia. Dodatkowym plusem wakacji w Polskich górach jest fakt, że zawsze możemy urządzić sobie, chociażby jednodniową wycieczkę na Słowację bądź Czechy. Tam również jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia znajdujących się blisko granicy.

Atrakcje, czyli co robić na urlopie?
Niezależnie od wybranego kierunku podróży bardzo ważną rzeczą, którą musimy zrobić, jest sprawdzenie, jakie atrakcje czekają na nas w najbliższej okolicy. W niektórych miejscach mogą to być piękne piaszczyste plaże, a w innych długie i zachwycające szlaki piesze bądź rowerowe. Wiele zależy od tego, czy chcemy spędzić urlop aktywnie, czy jednak wolimy się zrelaksować i odpocząć. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co oferuje okolica, w której będziemy. Warto przygotować się na gorszą pogodę i mieć plan awaryjny. Wtedy unikniemy stresu i zamiast na przykładowy długi spacer możemy alternatywnie spędzić czas w lokalnym muzeum, Aquaparku, w restauracji bądź z kieliszkiem wina przy kominku.

A co z noclegiem?
Jedną z najważniejszych rzeczy podczas luksusowych wakacji jest miejsce noclegowe. To ono często decyduje o naszych wrażeniach i o tym, czy wrócimy z wypoczynku zadowoleni, czy też rozczarowani.


Należy dowiedzieć się, w jakim standardzie zostało urządzone oraz jak daleko znajduje się od miejsc, które planujemy odwiedzić i zobaczyć. Nie należy zapominać również o zaczerpnięciu informacji na temat udogodnień oraz wyposażeniu w miejscu naszego noclegu po to aby nasze wakacje były jak najbardziej luksusowe. Szczególnie ważne mogą być informacje o aneksie kuchennym oraz łazience. Gdyż w ten sposób możemy dowiedzieć się przy okazji, że niektórych rzeczy nie musimy zabierać ze sobą. Jeśli w wynajętym luksusowym apartamencie macie saunę lub kominek koniecznie zapytajcie czy jest to dodatkowo płatne.

Miejsce noclegu powinno być ciche, przyjemne i znajdować się w bezpiecznej okolicy bowiem, to właśnie od lokalizacji w dużym stopniu zależy, jak bardzo odpoczniemy w czasie urlopu. Wszystkie te informacje bez problemu możemy znaleźć w internecie, gdzie urlopowicze chętnie dzielą się swoimi wrażeniami i opiniami.

Naszym zdaniem na udane wakacje składa się wiele czynników, warto jak najdokładniej zebrać informacje o ewentualnych miejscach noclegowych, najbliższej okolicy, a także atrakcjach, które chcielibyśmy odwiedzić. To wszystko ułatwi nam podjęcie właściwej decyzji, która sprawi, że urlop spędzimy bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy. Odrobina luksusu pomoże nam natomiast odpocząć i zregenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego.